型號(hào): IRGPS40B120UD
英文描述: TRANSISTOR | IGBT | N-CHAN | 1.2KV V(BR)CES | 40A I(C) | TO-247VAR
中文描述: 晶體管| IGBT的|正陳| 1.2KV五(巴西)國(guó)際消費(fèi)電子展| 40A條一(c)|至247VAR
文件頁(yè)數(shù): 4/12頁(yè)
文件大小: 117K
代理商: IRGPS40B120UD
IRGPS40B120UD
4
www.irf.com
Fig. 6
- Typ. IGBT Output Characteristics
T
J
= 25
°
C; tp = 80μs
Fig. 5
T
J
= -40
°
C; tp = 80μs
Fig. 8
- Typ. Diode Forward Characteristics
tp = 80μs
Fig. 7
= 125
0
VCE (V)
0
IC
VGE = 18V
VGE = 15V
VGE = 12V
VGE = 10V
VGE = 8.0V
VCE (V)
IC
VGE = 18V
VGE = 15V
VGE = 12V
VGE = 10V
VGE = 8.0V
VGE = 18V
VGE = 15V
VGE = 12V
VGE = 10V
VGE = 8.0V