型號(hào): IRGPS40B120UD
英文描述: TRANSISTOR | IGBT | N-CHAN | 1.2KV V(BR)CES | 40A I(C) | TO-247VAR
中文描述: 晶體管| IGBT的|正陳| 1.2KV五(巴西)國際消費(fèi)電子展| 40A條一(c)|至247VAR
文件頁數(shù): 5/12頁
文件大小: 117K
代理商: IRGPS40B120UD
IRGPS40B120UD
www.irf.com
5
Fig. 10
- Typical V
CE
vs. V
GE
T
J
= 25
°
C
Fig. 9
- Typical V
CE
vs. V
GE
T
J
= -40
°
C
Fig. 11
= 125
Fig. 12
- Typ. Transfer Characteristics
V
= 50V; tp = 10μs
5
VGE (V)
2
VC
ICE = 20A
ICE = 40A
ICE = 80A
VGE (V)
0
VC
ICE = 20A
ICE = 40A
ICE = 80A
0
ICE = 20A
ICE = 40A
ICE = 80A