型號: IRGPS40B120UD
英文描述: TRANSISTOR | IGBT | N-CHAN | 1.2KV V(BR)CES | 40A I(C) | TO-247VAR
中文描述: 晶體管| IGBT的|正陳| 1.2KV五(巴西)國際消費電子展| 40A條一(c)|至247VAR
文件頁數(shù): 7/12頁
文件大小: 117K
代理商: IRGPS40B120UD
IRGPS40B120UD
www.irf.com
7
Fig. 17
- Typical Diode I
RR
vs. I
F
T
J
= 125
°
C
Fig. 18
- Typical Diode I
RR
vs. R
G
T
J
= 125
°
C; I
F
= 40A
Fig. 20
- Typical Diode Q
V
CC
= 600V; V
GE
= 15V;T
C
Fig. 19
vs. di
/dt
V
CC
= 600V; V
GE
= 15V;
I
CE
= 40A; T
0
IF (A)
0
IR
RG = 4.7
RG =22
RG =47
RG =100
RG (
IR
diF /dt (A/μs)
diF /dt (A/μs)
QR
4.7
80A
40A
20A