型號: IRGPS40B120UD
英文描述: TRANSISTOR | IGBT | N-CHAN | 1.2KV V(BR)CES | 40A I(C) | TO-247VAR
中文描述: 晶體管| IGBT的|正陳| 1.2KV五(巴西)國際消費(fèi)電子展| 40A條一(c)|至247VAR
文件頁數(shù): 6/12頁
文件大小: 117K
代理商: IRGPS40B120UD
IRGPS40B120UD
6
www.irf.com
Fig. 14
- Typ. Switching Time vs. I
C
T
J
= 125
°
C; L=200μH; V
CE
= 600V
R
G
= 4.7
; V
GE
= 15V
Fig. 13
- Typ. Energy Loss vs. I
C
T
J
= 125
°
C; L=200μH; V
CE
= 600V
R
G
= 4.7
; V
GE
= 15V
Fig. 16
- Typ. Switching Time vs. R
C; L=200μH; V
= 600V
I
= 40A; V
= 15V
Fig. 15
- Typ. Energy Loss vs. R
C; L=200μH; V
= 600V
I
= 40A; V
= 15V