型號: APT60GF120JRD
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 115 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: ISOTOP-4
文件頁數: 2/9頁
文件大小: 124K
代理商: APT60GF120JRD
Rev
B
8-2002
APT60GF120JRD
DYNAMIC CHARACTERISTICS
Symbol
Cies
Coes
Cres
VGEP
Qg
Qge
Qgc
RBSOA
td(on)
tr
td(off)
tf
Eon1
Eon2
Eoff
td(on)
tr
td(off)
tf
Eon1
Eon2
Eoff
Test Conditions
Capacitance
VGE = 0V, VCE = 25V
f = 1 MHz
Gate Charge
VGE = 15V
VCE = 600V
IC = 60A
TJ = 150°C, RG = 5, VGE =
15V, L = 100H,VCE = 960V
Inductive Switching (25°C)
VCC = 800V
VGE = 15V
IC = 60A
RG = 5
TJ = +25°C
Inductive Switching (125°C)
VCC = 800V
VGE = 15V
IC = 60A
RG = 5
TJ = +125°C