型號: APT65GP60JDF2
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 130 A, 600 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: ISOTOP-4
文件頁數: 2/9頁
文件大小: 209K
代理商: APT65GP60JDF2
Rev
C
9-2004
APT65GP60JDF2
DYNAMIC CHARACTERISTICS
Symbol
Cies
Coes
Cres
VGEP
Qg
Qge
Qgc
SSOA
td(on)
tr
td(off)
tf
Eon1
Eon2
Eoff
td(on)
tr
td(off)
tf
Eon1
Eon2
Eoff
Test Conditions
Capacitance
VGE = 0V, VCE = 25V
f = 1 MHz
Gate Charge
VGE = 15V
VCE = 300V
IC = 65A
TJ = 150°C, RG = 5, VGE =
15V, L = 100H,VCE = 600V
Inductive Switching (25°C)
VCC = 400V
VGE = 15V
IC = 65A
RG = 5
TJ = +25°C
Inductive Switching (125°C)
VCC = 400V
VGE = 15V
IC = 65A
RG = 5
TJ = +125°C