型號: FDB16AN08A0
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: N-Channel PowerTrench MOSFET 75V, 58A, 16mз
中文描述: 9 A, 75 V, 0.016 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-263AB
封裝: TO-263AB, 3 PIN
文件頁數: 6/11頁
文件大小: 267K
代理商: FDB16AN08A0
2002 Fairchild Semiconductor Corporation
FDP16AN08A0 / FDB16AN08A0 Rev. A1
F
Test Circuits and Waveforms
Figure 15. Unclamped Energy Test Circuit
Figure 16. Unclamped Energy Waveforms
Figure 17. Gate Charge Test Circuit
Figure 18.
Gate Charge Waveforms
Figure 19. Switching Time Test Circuit
Figure 20. Switching Time Waveforms
t
P
V
GS
0.01
L
I
AS
V
DS
DD
R
G
DUT
VARY t
P
TO OBTAIN
REQUIRED PEAK I
AS
0V
DD
DS
BV
DSS
t
I
AV
0
GS
DUT
g(REF)
L
Q
g(TH)
Q
= 2V
0
gs2
g(TOT)
= 10V
g(REF)
gd
R
ON
d(ON)
90%
10%
90%
10%
f
d(OFF)
OFF
90%
50%
50%
10%