型號: FQP17P06
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: GIGATRUE 550 CAT6 PATCH 20 FT, SNAGLESS, GRAY
中文描述: 17 A, 60 V, 0.12 ohm, P-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數: 3/8頁
文件大?。?/td> 603K
代理商: FQP17P06
F
0.2
Notes :
1. V
GS
= 0V
2. 250
μ
s Pulse Test
V
SD
, Source-Drain Voltage [V]
0
V
GS
= 20V
= 10V
Note : T
J
= 25
R
D
Ω
]
I
, Drain Current [A]
2
Notes :
1. V
DS
= 30V
μ
s Pulse Test
-55
, Gate-Source Voltage [V]
10
Top : 15.0 V
10.0 V
8.0 V
7.0 V
6.0 V
5.5 V
5.0 V
Bottom : 4.5 V
Note :
2. T
C
= 25
DS
, Drain-Source Voltage [V]
= 40V
= 64V
Note : I
= 16.5A
G
Q
G
, Total Gate Charge [nC]
10
C
iss
gd
= shorted)
oss
gd
rss
= 0 V
2. f = 1 MHz