型號(hào): FQP17P06
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: GIGATRUE 550 CAT6 PATCH 20 FT, SNAGLESS, GRAY
中文描述: 17 A, 60 V, 0.12 ohm, P-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁(yè)數(shù): 5/8頁(yè)
文件大?。?/td> 603K
代理商: FQP17P06
2000 Fairchild Semiconductor International
Rev. A1, January 2001
F
Charge
V
GS
10V
Q
g
Q
gs
gd
3mA
V
DUT
DS
300nF
50K
Ω
200nF
12V
as DUT
Same Type
DS
10%
90%
t
d(on)
t
r
on
off
d(off)
f
DD
10V
R
L
DUT
G
E
AS
=
LI
AS2
-1
BV
DSS
DD
BV
DSS
p
I
AS
I
D
Time
10V