型號: FQP17P06
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: GIGATRUE 550 CAT6 PATCH 20 FT, SNAGLESS, GRAY
中文描述: 17 A, 60 V, 0.12 ohm, P-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數: 4/8頁
文件大小: 603K
代理商: FQP17P06
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A1, January 2001
10
N o tes :
1 . Z
θ
J C
(t) = 2.31
/W M a x.
2 . D uty F acto r, D = t
1
/t
2
3 . T
J M
- T
C
= P
D M
* Z
θ
J C
single p ulse
D = 0.5
0 .02
Z
1
, S q u a re W a ve P u ls e D u ra tio n [se c ]
I
D
C
, Case Temperature [
]
10
DC
10 ms
1 ms
100
μ
s
Operation in This Area
is Limited by R
DS(on)
Notes :
1. T
= 25
2. T
J
= 175
3. Single Pulse
o
o
I
D
V
DS
, Drain-Source Voltage [V]
-100
1. V
= 10 V
2. I
= 8.25 A
R
J
, Junction Temperature [
1. V
GS
= 0 V