型號: SB1105W-TR
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, BLUE, 1.6 mm
封裝: 3.20 X 1.60 MM, 1.85 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
文件頁數(shù): 1/23頁
文件大小: 507K
代理商: SB1105W-TR
Page 1
1105W Series
Single Color Ultra High Brightness Type
Features
Recommended Applications
Amusement Equipment, Electric Household Appliances, OA/FA, Other General Applications
Outer Dimension
3.2 x 1.6 x 1.85mm ( L x W x H )
Temperature range
Storage Temperature : InGaN : -40℃~100℃
AlGaInP: -40℃~120℃
Operating Temperature : InGaN : -40℃~ 85℃
AlGaInP : -40℃~100℃
Lead–free soldering compatible
RoHS compliant
Package
Product features
3216 Dome Lens Type, Water Clear resin
Dominant wavelength
Die materials
Rank grouping parameter
Assembly method
Soldering methods
Taping and reel
ESD
Sorted by luminous intensity and wavelength per rank taping
Auto pick & place machine (Auto Mounter)
2,000pcs per reel in a 8mm width tape. (Standard)
Reel diameter:φ180mm
InGaN : Up to 1kV(HBM),
AlGaInP : Up to 2kV(HBM)