型號: SB1105W-TR
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, BLUE, 1.6 mm
封裝: 3.20 X 1.60 MM, 1.85 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
文件頁數: 20/23頁
文件大小: 507K
代理商: SB1105W-TR
Page 6
Single Color Ultra High Brightness Type
1105W Series
Color Tone Groups (λd)
(Ta=25℃)
MIN.
MAX.
MIN.
MAX.
A
580
B
584
C
588
D
592
E
596
UY
Dominant Wav elength λd (nm)
Rank
UR
IF=20mA
※ Please contact our sales staff concerning rank designation.
A
460.0
B
Rank
SG
IF =10mA
Dominant Wavelength λd (nm)
SB
460
UG
UB
IF=10mA
UC
IF=10mA