型號: SB1105W-TR
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, BLUE, 1.6 mm
封裝: 3.20 X 1.60 MM, 1.85 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
文件頁數: 12/23頁
文件大小: 507K
代理商: SB1105W-TR
Page 2
Color and Luminous Intensity
TYP.
I
F(m A )
MIN.
T YP.
I
F(m A )
S B1105W
InGa N
Blue
470
HUB1105W
InGa N
Blue
470
HUC1105W
Gre e n
508
S G1105W
Gre e n
530
HUG1105W
530
UY1105W
AlGa lnP
Ye llow
590
UR1105W
AlGa lnP
Re d
630
Iv (mc d)
Lens
Color
Luminous Intens ity
Dominant
Wavelength
λd (nm)
Part No.
Material
Emitted
Color
Wate r
Clear
Single Color Ultra High Brightness Type
1105W Series
(Ta=25℃)