型號(hào): SB1105W-TR
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, BLUE, 1.6 mm
封裝: 3.20 X 1.60 MM, 1.85 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
文件頁(yè)數(shù): 5/23頁(yè)
文件大小: 507K
代理商: SB1105W-TR
Page 13
Technical Data(HUC)
Ambient Temperature vs. Relative Intensity
Condition : I
F=20mA
Ambient Temperature : Ta(℃)
Derating
Ambient Temperature vs. Maximum Forward Current
Repetition Frequency : f ≧ 50Hz
Ambient Temperature : Ta(℃)
Max
im
u
m
F
o
rw
ard
Current
I
F
MAX.
m
A)
Relat
ive
I
ntens
it
y
Power Dissipation vs. Ambient Temperature
Power
Dis
sip
at
ion
Pd
W)
Pulse Width vs. Maximum Tolerable Peak Current
Condition : Ta = 25℃
Pulse Width : tw (μs)
I F
pea
kM
ax./
I F
DC
Single Color Ultra High Brightness Type
1105W Series