型號: SB1105W-TR
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, BLUE, 1.6 mm
封裝: 3.20 X 1.60 MM, 1.85 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
文件頁數(shù): 17/23頁
文件大小: 507K
代理商: SB1105W-TR
Page 3
Absolute Maximum Ratings
SB
HUB
HUC
SG
HUG
UY
UR
P owe r Dissipa tion
P d
70
mW
F orwa rd Curre nt
IF
20
mA
Pulse Forwa rd
Curre nt
※ 1
IFR M
48
mA
⊿ IF
0.26
※ 2
1.00
※ 2
⊿ IFRM
0.64
3.33
Re ve rse Volta ge
VR
5
V
Ope ra ting
Temperature
T opr
Stora g e
Temperature
T stg
-40~+100
-40~+85
Ite m
S ymbol
Unit
De ra ting
(T a =25℃ or hig he r)
Absolute Ma x imum Ra tings
Single Color Ultra High Brightness Type
1105W Series
※1 IFRMMeasurement condition : Pulse Width≦1ms., Duty≦1/20. (UY,UR : Duty≦1/10)
※2 Temperature Condition : Ta=75℃ or higher.
(Ta=25℃)